Home » Polityka » Co stało się w Afryce Południowej?

Co stało się w Afryce Południowej?

wpis w: NWO, Polityka 0

Zamieszki po aresztowaniu Jacoba Zumy

Policjant pilnuje podejrzanych o rabunek

Aresztowanie byłego prezydenta Republiki Południowej Afryki Jacoba Zumy w tym miesiącu wywołało plądrowanie i przemoc w dwóch najludniejszych prowincjach kraju. Obecny prezydent Cyril Ramaphosa powiedział, że zamieszki były wynikiem zorganizowanej kampanii mającej na celu rozpoczęcie powstania przeciwko porządkowi konstytucyjnemu RPA.

Większość zamieszek i grabieży została skoncentrowana w rodzinnej prowincji Jacoba Zumy, KwaZulu-Natal i Gauteng, gdzie znajduje się stolica gospodarcza RPA Johannesburg i polityczna stolica Pretoria. Ludzie zaatakowali centra handlowe, fabryki i magazyny, wiele z nich w zubożałych miasteczkach, gdzie mieszkańcy zostali mocno dotknięci przez trzy rzekome fale infekcji Covid-19 i nałożone przez rząd blokady. Niektórzy mieszkańcy utworzyli grupy straże obywatelskie, aby chronić swoje społeczności.

Co najmniej 212 osób zginęło podczas zamieszek, w tym niektórzy w panice w centrach handlowych, a ponad 2500 zostało aresztowanych w obu prowincjach. Prezydent Ramaphosa powiedział, że grabieże zostały „wykorzystane jako zasłona dymna do przeprowadzania sabotażu gospodarczego”, w tym poprzez ukierunkowane ataki na ciężarówki, fabryki i infrastrukturę krytyczną, które były częścią próby obalenia porządku publicznego RPA.

W przemówieniu do narodu – jego trzecim w niecały tydzień – Prezydent Ramaphosa powiedział w piątek, że większość grabieży dokonali zorganizowani przestępcy i zwykli mieszkańcy RPA, którzy cierpią z powodu ubóstwa, którego nadal cierpią 27 lat po wyborze pierwszego czarnego prezydenta kraju, Nelsona Mandeli. Ale, jak powiedział, wynikający z tego chaos został „wykorzystany jako zasłona dymna do przeprowadzania sabotażu gospodarczego”, w tym poprzez ukierunkowane ataki na kluczową infrastrukturę.

Według doniesień naszej korespondentki z Durban, zamieszki zostały wykorzystane przez organizacje pragnące wprowadzić stan chaosu w tym kraju. To może zdarzyć się też w innym kraju, nie dajmy się wykorzystać pod pozorem walki o jakiekolwiek argumenty "sprawiedliwości". Walka na ulicy nie jest rozwiązaniem.

W obecnej chwili wraca spokój, a ludzie zjednoczeni są we wspólnym usuwaniu szkód, niezależnie od koloru skóry czy pochodzenia. To daje nadzieję. Załamane są jednak szlaki dostaw żywności. Zniszczone magazyny i fabryki, przetwórnie żywności oraz sklepy nie mogą dostarczyć podstawowych produktów. Potrzeba pilnej odbudowy infrastruktury, a także doraźnej pomocy żywnościowej. Potrzebna jest żywność nie psująca się.

Jeśli chcecie pomóc, możecie to zrobić poprzez donację. Poniżej podajemy sprawdzone przez naszą korespondentkę instytucje oraz ich konta:

Fundacja: Gift of the Givers Foundation

ACCOUNT NUMBER: 052137228

BANK: Standard Bank

BRANCH: Pietermaritzburg, South Africa

BRANCH CODE: 057525

SWIFT CODE: SBZAZAJJ

Tutaj bezpośredni link do strony Gift of the Givers:https://giftofthegivers.org/make-a-difference/banking-details/

==============================================================================

Oraz KZN Donation

BANK: FNB/RMB

ACCOUNT HOLDER: WeHub

ACCOUNT TYPE: Cheque

ACCOUNT #: 62805457224

BRANCH CODE: 250655

SWIFT CODE: FIRNZAJJ

REF: KZN Crisis

 

Południowa Afryka bez komentarza

Afryka Płd. w opałach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.