Home » świadomość » Jak żyć w czasach próby..?

Jak żyć w czasach próby..?

wpis w: świadomość 0

Zacznij znowu żyć

Wyłącz telewizję. Przestań oglądać seriale, infantylne programy na śniadanie a szczególnie programy informacyjne. Wyłącz internet (ale poczekaj! najpierw skończ czytać ten post!), przestań oglądać filmy, których tytuły zaczynają się od słowa "SZOK!", "WOJNA", "MUSISZ". Nic nie musisz...

Przestań sprawdzać facebooka. YouTube też zostaw w spokoju. One zużywają Twoją energie, są jak wampiry. Alexa niech idzie do kąta i siedzi cicho. Zanim ją wyłączysz, zapytaj ją czy jest szpiegiem. Ciekawe co ci odpowie? Jesteś zmęczony, bo to wszystko Cię osacza, wysysa Twoje siły, koniecznie chce zwrócić Twoją uwagę i zająć sobą.

Wyłącz Wi-Fi. Zacznij wyłączać najpierw na noc. Tak dla higieny nocnej. Po co masz się kąpać w smogu elektromagnetycznym. Zobaczysz, że wpadnie ci to w nawyk. Potem zapomnisz włączać i coraz częściej będziesz wolny od tego smogu. Wyłącz komórkę. Odpocznij od niej. Zobaczysz po jakimś czasie, że świat nie przestał istnieć.

A teraz...

Sprawdź, czy Świat nadal istnieje. Idź na spacer. Weź dziecko i wyjdź z nim. Albo swojego psa. Nie masz nikogo takiego? Zabierz samego siebie, ale idź. Rozejrzyj się wokoło. Zauważ to, czego na co dzień nie widzisz. Drzewa zrobiły sobie jesienny makijaż? Kwitną chryzantemy na klombach? Ptaki pilnie wyszukują tłustego robaka? Wiewiórki sprytnie chowają zapasy na zimę? To jest życie! Życia nie obchodzi koronawirus lub polityka. Życie chce żyć! Ty też należysz do życia. Zacznij go naśladować. Zechciej żyć. Poczuć podmuch wiatru na skroniach, zmęczyć się spacerem. Masz dosyć? Wróć do domu..

Usiądź. Zrób sobie ciepłą herbatę z sokiem malinowym lub cytryną. Kakao lepsze? OK. Rozgrzej się. Weź książkę. Najlepiej coś, do czego lubisz wracać. Poczytaj sobie lub razem z kimś. Może z żoną? Czytaliście kiedyś razem książkę na głos? Na zmianę? Spróbuj! I poczuj, że ty to robisz dla niej, a ona dla ciebie. A może krzątają się koło ciebie dzieci? Wnuki? Poczytaj im! Ok, ostatecznie możesz czytać sam, ale spróbuj czytać na głos, zobaczysz, że to na początku dziwne, ale potem przyjemne.

Odpocząłeś? Nabrałeś sił? Zacznij działanie.

Pomyśl, co masz do zrobienia a odkładasz to już od miesięcy. Popsute drzwi od łazienki? Odmalowanie pokoju? Belka na werandzie przegniła? Wymienić przepalone żarówki? Znajdź to. Zrób plan, co chcesz zrobić. Weź potrzebne narzędzia i zrób to! Zrób cokolwiek, co zmusi cię do wysiłku i da satysfakcję. Robisz to sam? Nie! Zaangażuj kogoś. Razem robi się to tak przyjemnie, zapomniałeś już?

Kiedy już to wszystko zrobisz, pomyśl. Co jest życiem? Sztuczna inteligencja wpychająca Ciebie w zimną pustkę bitów i bajtów, sztucznych facebookowych uśmiechów i tweetów bez znaczenia? Czy może jednak uśmiech żony i dziecka, wspólne nic nie robienie, spacer z wiewiórkami i kolory życia wokół Ciebie?

Zacznij znowu żyć! Bądź spokojny, zostaw strach strachom. Ty od dziecka byłeś radosny, więc dla siebie zostaw radość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.